A keleti vallási irányzatok, kiemelten a buddhista megközelítés egyik kiemelt praxisa, gyakorlata, amely az elmúlt 50 évben a nyugati társadalomban megerősödött és vallási, filozófiai gyökerei mentén, de önálló életre kelt az egészség, az együttérzés és az elme koncentrációs, tágas éberségének fejlesztése érdekében. gyakorlati alkalmazásban az önfejlesztés, a stresszkezelés, a személyes és társadalmi együttérzés és a munkahelyi kiegyensúlyozott tevékenységek megerősítő mószere lett.
A módszer specializáció eltérő fókuszok kiemelésére ad lehetőséget.
A mi képzéseink a szokásos 8x2 órás keretek mellett folamatos gyakorlásra is adnak lehetőséget szakavatott képzőinkkel a hatékoynság növelése, a megküzdés segítése, az énerő kibontakoztatása és a megelőzés támogatása érdekében.
Foglalkozásaink egy egyéni vagy kiscsoportos orientációs beszélgetéssel indulnak, majd a 2 órás találkozók 8 héten át online és/vagy személyesen, és végül egy fél napos gyakorlás, majd rendszeres online gyakorlás.
A 8 hét során megtanuljuk, hogyan tudjuk elengedni elménk berögződött, automatikus, és a továbblépést korlátozó gondolat mintáinkat, melyek stresszhez, szorongáshoz, depresszióhoz: szenvedéshez vezethetnek és cselekvési tereinekt korlátozzák.
A foglalkozás során az tthoni gyakorlás fontos és elengedhetetlen a remélt eredmény megéléséhez, ehhez segítségül hanganyagot biztosítunk
MIT is tanulunk:
- Formális és nem formális meditációs gyakorlatok: testpásztázás, tudatos mozgás, légzésgyakorlatok, tudatos étkezés, kitágult észlelés, amely problémamegoldásban, fókuszált munkavégzésben, személyes nehézségeink megoldásában segíthet,
- A test jelzései, az lrzékszervek üzenetei, gondolatok tudatosítása, stb.,
- Új viszonyulás a gondolatainkhoz; a gondolatok és érzések közti kapcsolat; a depresszió és a szorongás természetének megértés, a stressz-distressz felismerése, tisztább, eredméynesebb kapcsolódás és kommunikáció,
A résztvevők létszáma általában 8-12 fő, a részvételi díjról itt tud tájékozódni.
Induló képzésekkel kapcsolatosan további információt ide kattintva olvashat.
Jelentkezését ide kattintva teheti meg az alábbi kurzusok bármenyilére.
3 féle tanfolyamot tartunk:
MbCR - Mindfiulness alapú rákkal való megküzdés, melyet kifejezetten daganatos betegséggel élőknek.
Erről többet ide kattintva olvashat.
MbCT - Mindfulness alapú Cognitiv terápiás megközelítés,
melyet javasoljuk korlátozó hiedelmeink, szokásaink megváltoztatására törekvőknek, már nem daganattal élőknek ésmegelőzésre.
Erről többet ide kattintva olvashat.
MbCC - Mindfulness alapó CoCounselling: kölcsönös támogatás,
melyet a Magyar Co-Counselling közösséggel együtt tartunk és elsődlegesen a páros, és kiscsoportos önsegítő foylamatok hatékonysáhát segítő módszertant keresőknek ajánljuk.
Erről többet ide kattintva olvashat.