Akik több éve kísérik figyelemmel a Tűzmadár Alapítványnál zajló eseményeket, azok számára nem ismeretlen Tarpai Emese neve, és az ő emlékét őrző, minden évben meghirdetendő amatőr művészeti pályázat. Emese egyike volt azoknak, akik megvívták a maguk csatáját a betegségek betegségével, a rákkal. Bár nem tudta legyőzni a rákot, de akik ismerték őt, tudják, hogy a betegség sem győzte le őt. Példamutatóan harcolt, sokat tanult belőle, s közben rengeteget adott. Családjának, betegtársainak, és nekünk is: örömet, tapasztalatot, segítséget, példamutatást, reményt. Hitet, hogy minden veszteség egyben nyereség is. Lehet belőle tanulni, általa új szemszögből láthatjuk magunkat, a világot, saját helyünket a világban, létezésünk értelmét, múltunkat és jövőnket is. Persze nem könnyű veszteségeinken túl látni, de érdemes elmélkedni, keresni a rosszon túlmutató jót.
Az Emese Díj célja annak megmutatása, hogy a művészi önkifejezés amatőr szinten is egyik eszköze lehet a betegséggel való megküzdésnek, és örömforrást jelenthet a nehéz napokban. Emese 2010 augusztus 24.-én ment el, idén tíz éve.
Az Emese díj hátteréről ide kattintva lehet olvasni.
A díj Bíráló Bizottsága:
Vándor Péter, Vajkai Zsófia, Ruzsa Ágota, Boris Ilona
2020-ban a 10. éves évfordulón programjainkkal szeretnénk Tarpai Emese emléke előtt tisztelegni
DÍJÁTADÓ ONLINE ÜNNEPSÉG ÖSSZEKAPCSOLVA A TŰZMADÁR KARÁCSONNYAL
2020.DECEMBER 17. e. 18h-20h. ONLINE
Belépési link ide kattintva: https://zoom.us/meeting/register/tJMudeGhpjsiH9IDBv2wW3lcgd8_xIL7mILm
————————————————————
Minden évben két pályázat kerül meghírdetésre.
TARPAI EMESE TŰZMADÁR DÍJ
A Tűzmadár alapítvány évek óta meghirdeti egyik kiemelkedő támogatónk tiszteletére és emlékére a TARPAI EMESE DÍJAT mindazoknak, akik a daganatos betegséggel megbírkózva e folyamatot valamely kreatív keretbe fogalmazzák meg (kreatív kelet lehet egy életút – életpálya is, amely kifejezi azt a tudatosodása, fejlődési ívet, ami hozzásegített a megküzdési folyamat megerősítéséhez.
A díj keletkezéséről többet olvashat ide kattintva.
Várunk személyes és/vagy csoportos alkotásokat, írásokat a daganatos betegségükkel küzdőktől (festményt, verset, esszét, novellát, zenei művet, főzést, életritmus kialakítása, érzelmek és gondolataink kezelése, stb.,) melyek bemutatják a lélek belső utazását, a karantén okozta nehézségek ellenére valamely kreatív megküzdési folyamatot.
A 2020. év pályaművek témája:
MEGKÜZDÉSEM A KARANTÉNBAN
A pályázatot kérjük eljuttatni fedőnévvel ellátva, és egy külön lezárt borítékban a saját nevet elérhetőséget is jelezve a Tűzmadár Házba, vagy emailen a tuzmadar@tuzmadaralapítvány.hu emailre
2020. október 15-ig.
Emese-pályázat 2016. nyertesei:
A Tűmadár Alapítvány hagyományosan meghirdette 2016-os évben is
az Emese-díj pályázatot – melyre a betegséggel megküzdők élettörténeteit vártuk,
“Jól vagyok” címmel, a gyógyulás, újragondolás, megbékélés, teljes átalakulás témakörében.
A beküldött pályázatok elbírálása után az alábbi helyezéseket osztottuk ki a szerzők között:
I. Egerszegi Sándor – Élet/cetlik
II. Varga Veronika – Jól vagyok
III. Bendik Márta – Köszönöm, jól vagyok!
III. Krizsán Pál – Jól vagyok
Külön díj: Zám Mária
Tanulhatunk belőlük (tőlük), érdemes elolvasni ezeket a nagyszerű írásokat!
Emese díj – 2015. pályázat nyertesei
2014-ben minden eddiginél több pályamű érkezett amatőr művészeti pályázatunkra. Jó érzés volt látni, hogy a téma, „A veszteségben rejlő nyereség”, sokak szívében, gondolataiban visszhangra talált. A cím választás nem volt véletlen, és lehetne akár alapítványunk egyik hitvallása is, mert naponta halljuk, tapasztaljuk és közvetítjük, hogy minden veszteség egyben nyereség is.
Az alábbiakban – a szerzők hozzájárulásával – közöljük az első három helyezett pályaművet. Reméljük, hogy többen tudnak majd erőt meríteni belőle, gazdagodni általa, s így a pályázók „nyeresége”sokakat gazdagíthat.
I. helyezett: Újra meg újra Szerző: Juhász József
I. helyezett: Tollak nélkül nincs szárnyalás Szerző: Ványik Mónika
II. helyezett: Karácsonyra hazaengednek Szerző: Zerkowitz Judit
III. helyezett: Újjászületés Szerző: Gősi Vali